ВМРО-ДПМНЕ ги излажа битолчани: Келнер стана директор на „Водовод“, реагира Србиновски од СДСМ

Политичките промени на директорските места во јавните претпријатија се спротивни на тврдењата на градоначалникот Коњановски дека стручноста и менаџерските ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста е нешто што во современиот свет е реалност, а кај нас мисловна именка. Не знам како многумина планираат да ја градат и развиваат Македонија како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 808 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 503 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 76 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Новиот бугарски мандатар за формирање на Владата, Асен Василев, од „Продолжуваме со промени“ денеска го доби мандатот и веднаш се осврна и на случувањата во ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ги излажа битолчани: Келнер стана директор на „Водовод“, реагира Србиновски од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: