Одлуката за „Северен тек 2“ нема да биде донесена во првата половина на 2022 година

Германскиот регулатор објави дека одлуката за „Северен тек 2“ нема да биде донесена во првата половина на 2022 година, пренесе агенцијата „Блумберг“. Според ...
| | веќе видена | слични

Путин не се грижи за заканите од Западот, бидејќи е во завидна позиција и може да ги влече следните потези, се оценува во анализата на "CNN". "Како се ближи ...
| | веќе видена | слични

Западот се обидува да го прочита следниот потег на рускиот претседател Владимир Путин на „геополитичката шаховска табла“, подготвувајќи пакет на агресивни ...
| | веќе видена | слични

Рускиот државен медиум РТ ДЕ од 16 декември на својата веб-страница емитува програма за германскиот пазар и тоа со дозволата за емитување добиена во Србија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 532 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 214 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлуката за „Северен тек 2“ нема да биде донесена во првата половина на 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: