Новиот мандатар и кадровските промени во Владата ќе бидат главни теми на средбата Заев – Ахмети


Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сретне со претседателот на ДУИ, Али Ахмети , потврдуваат од Владата. Заев, заедно до претседателот на СДСМ, Димитар ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев по четири и пол години на чело на Владата замина од премиерската функција. Собранието денеска ја констираше неговата оставка која тој ја оцени како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски, оствари средба со Шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, господин Клеменс Која. На средбата ...
| | веќе видена | слични

-Бидејќи Владата на ДУИ продолжува да раководи со Република Македонија. Таа Влада на ДУИ ја урниса Република Македонија, затоа што неказнето, целосно неказнето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот мандатар и кадровските промени во Владата ќе бидат главни теми на средбата Заев – Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: