Максим Димитриевски: Можна соработка со Димитар Ковачевски ако се огради


Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, ја отвори вратата за идна можна соработка со новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, но само ако тој ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу по повод оставката на премиерот Зоран Заев: Заев си поднесе оставка. Пред извесно време даде оставка и од партија, што ...
| | веќе видена | слични

Во една состојба кога државата се наоѓа во криза потребно е да се побрзо и да се формира новата валда.Не верувам дека не се знае кој ќе биде во новиот состав, ...
| | веќе видена | слични

„Еднополитичка авантура, Мицкоски немаше потреба сега да прави парламентарно мнозинство иако партијата победи ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори, убедливо. Секогаш ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе се појави во Собранието, затоа што политиката треба да се врати во нормални рамки, што помалку да се гледаат разговори во ...
| | веќе видена | слични

„Две пораки се главни - едната е дека граѓаните не се задоволни од политичката понуда кај нас и бараат да се проширува и прилагодува, и втората е дека ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека како и во сѐ и во политиката мора да се има трошка морал, вели за Утрински брифинг пратеникот и потпретседател на Алијанса за Албанците, Елми ...
| | веќе видена | слични

Ние бевме изненадени колку брзо и лесно политичките чинители ја менуваат страната без совест и одговорност кон партнерот, кон гласачите, кон ветувањата. Сметам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Можна соработка со Димитар Ковачевски ако се огради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: