Димитриевски: Ковачевските треба да се огради од ставовите на предходното раководство

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето во „Да си кажеме“ на утринската на Телма, на прашањето дали би прифатил нова позиција во ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на Сојузна Република Германија Анке Холштајн и кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, денеска ја посетија фабриката „Дрекслмајер“ во ...
| | веќе видена | слични

Во план е отворање на дополнителен производствен капацитет на „DRÄXLMAIER group“ во индустриската зона Новини и Речица, во кумановско, каде треба да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Набавката на компјутерите е завршена за 33-та советници во Куманово, оној кој не сака може да го врати, општината ќе одлучи каде ќе го прераспредели, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во гостување на Телма, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вели дека нема никаков контакт со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Сум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во „Утринска на Телма“ на телевизија Телма потенцираше дека во првиот мандат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сум немал контакт подолг временски период затоа што сметам дека тој е најголем виновник за состојбата во која се наоѓа СДСМ во моментов, вели кумановскиот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, ја отвори вратата за идна можна соработка со новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, но само ако тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 296 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: Ковачевските треба да се огради од ставовите на предходното раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: