Виролог од Кембриџ откри дека пандемијата на Ковид оди во добра насока, доколку не се појави поагресивна мутација

Дали сојот омикрон на коронавирус ќе биде божиќен подарок бидејќи има тенденција да го претвори овој вирус во нешто слично на однесувањето на сезонски грип, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Две нови британски студии покажуваат дека Омикрон варијантата на коронавирусот е послаба од претходната Делта. Научниците сепак предупредуваат дека Омикрон се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ризикот од хоспитализација за пациенти со омикрон е дури 40 до 45 проценти помал отколку кај пациентите со делта, според студијата на лондонскиот Империјален ...
| | веќе видена | слични

Со намалена хоспитализација од 30 до 70 проценти, бранот на омикрон излезе дека е далеку помлак од претходните варијанти и од тоа што се стравуваше. Иако ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот од коронавирусот е поблаг во споредба со претходната доминантна варијанта од вирусот, откако првичните анализи на податоците утврдија 40% помалку ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканска студија покажува дека постои помал ризик од хоспитализацијата и развојот на тешка форма на коронавирусната болест Covid-19 кај луѓето кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виролог од Кембриџ откри дека пандемијата на Ковид оди во добра насока, доколку не се појави поагресивна мутација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: