Во земјава активни околу 5.500 случаи со Ковид-19


2 копии

Најкраткиот период во кој е регистрирана реинфекција со ковид-19 се изминати три месеци по прележување на вирусот, соопшти Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на дневните броеви на државно ниво – барем на прв поглед – засега продолжува. Седумдневната подвижна средина (зелената линија на првиот дијаграм) ...
| | веќе видена | слични

Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид-анализа оценува дека, ако ги погледнеме епидемиолошките криви на неколку големи градови, тие повеќе не се ...
| | веќе видена | слични

Досега, во нашата земја, најкраткиот период, во кој човек закачил ковид, по вторпат, е на растојание од само три месеци. Во просек, реинфекциите се случуваат ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на дневните броеви на државно ниво – барем на прв поглед – засега продолжува. Седумдневната подвижна средина (зелената линија на првиот дијаграм) ...
| | веќе видена | слични

Прашање на денови е кога омикрон ќе биде потврден и во Македонија, смета имунологот д-р Александар Петличковски кој вели дека тестирањето на границите би ...
| | веќе видена | слични

Така, ако претходните години бројката изнесуваше најмногу 300 лица, годинава веќе се надминати 425, потврди директорот на Здравствениот дом Македонски Брод, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Разговорите и консултациите за францускиот предлог за почеток на преговорите со ЕУ ќе продолжат на повеќе нивоа, истакна вицепремиерот за европски прашања ...
сите 856 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена

На протестот нема само членови од ВМРО-ДПМНЕ и Левица, таму има и членови од сите партии, има луѓе што се аполитични, луѓе што прв пат ги гледам јас, но може ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во земјава активни околу 5.500 случаи со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: