Експертите предупредуваат: бранот на Омикрон веќе е незапирлив

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани 1463 новозаразени од ковид-19, а 77,51% од нив не се вакцинирани. Од болеста починале 56 лица, со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Бугарија се одлучи за мерката за финансиски стимули за вакцинирање откако бројките на имунизираните никако да се зголемат. Премиерот Кирил Петков денеска ...
| | веќе видена | слични

САД Научниците од американскиот воен истражувачки институт „Волтер Рид“ во рок од неколку недели треба да објават дека развиле вакцина што е ефикасна против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Велика Британија разгледува предлог да даде четврта доза од вакцина против Ковид-19, која би можела да се прими четири месеци по третата засилувачка доза, со ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Три дози од вакцината на „Астра зенека“ се ефикасни против омикрон-варијантата на коронавирус, соопшти денеска фармацевтската компанија повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската лабораторија на Астразенека денеска објави дека нејзината антивирусна вакцина „значително“ го зголемува нивото на антитела против сојот омикрон ...
| | веќе видена | слични

Вакцината е дело на Армискиот истражувачки институт од болницата Волтер Рид, и го носи името СПФН (Spike Ferritin Nanoparticle). За сега се завршени тестирања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите предупредуваат: бранот на Омикрон веќе е незапирлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: