Макрон негира дека е „Претседател на богатите“

3 копии
3 копии

ЕУ и Велика Британија се договорија како во наредната година ќе ги поделат рибните фондови со кои заеднички управуваат на одредени морски локации. По два ...
| | веќе видена | слични

По два месеци тешки преговори, Лондон и Брисел денеска објавија дека постигнале договор за 2022 година за вкупниот дозволен улов од рибниот фонд што го делат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон сака да биде лидер на Европа по заминувањето на Ангела Меркел од канцеларската функција, но на еден поинаков начин и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Француските власти денеска најавија дека ќе побараат од Европската унија да покрене тужба против Велика Британија поради повеќемесечниот спор меѓу Лондон и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека ја направил економијата на Франција посилна и се обидел да покаже дека не е одвоен од проблемите на обичните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 570 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 219 | | | веќе видена

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со симптоми на треска и шест смртни случаи во време кога земјата се соочува со ширење на епидемија до ...
сите 200 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон негира дека е „Претседател на богатите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: