Рекорден број новозаразени во Британија: Се бориме со две засебни пандемии


Велика Британија соопшти за рекорден број дневни случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата, односно регистрирани дури 78.610 заразени денеска. Досега ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Податоците од Јужноафриканската Република покажуваат дека сојот Омикрон е 70 до 80 отсто послаб од Делта варијантата на Ковид-19, изјави денеска шефот на ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација процени дека инкубацијата по инфекцијата со корона вирус е меѓу два и 14 дена, но се смета дека периодот на инкубација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете најнаселени австралиски држави повторно воведоа антиковид мерки, откако бројот на дневни инфекции достигна највисоко ниво поради сојот Омикрон – повеќе ...
| | веќе видена | слични

„Наредната година мора да биде крајот на глобалната пандемија на Ковид-19“, изјави генералниот директор на СЗО, Тедрос Гебрејесус на последната овогодишна ...
| | веќе видена | слични

Двете најгусто населени австралиски сојузни држави повторно во четвртокот воведоа ограничувања поради повторниот рекорден дневен број на заразените во екот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број новозаразени во Британија: Се бориме со две засебни пандемии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: