Како 200.000 луѓе се заразиле со омикрон во Велика Британија за еден ден?


Британскиот министер за здравство Саџид Џавид ја шокираше јавноста кога во понеделникот објави дека тој ден во оваа земја со омикрон биле заразени околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Австрија од понеделникот е во сила построг режим за влез во државата, според кој без карантин можат да влезат само тројно вакцинирани лица, а оние со две ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Силна препорака туристите да се тестираат на вториот и четвртиот ден по пристигнувањето; задолжителна маска и на отворено и на затворено; задолжителна двојна ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација процени дека инкубацијата по инфекцијата со корона вирус е меѓу два и 14 дена, но се смета дека периодот на инкубација на ...
| | веќе видена | слични

Шведска е уште една земја која најави ограничување на влезот на патници од ЕУ. Од 28. декември па понатаму, сите патници кои ќе влегуваат во таа земја ќе мора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете најнаселени австралиски држави повторно воведоа антиковид мерки, откако бројот на дневни инфекции достигна највисоко ниво поради сојот Омикрон – повеќе ...
| | веќе видена | слични

Белгиските власти одлучија да ги затворат кината, театрите и концертните сали и да ги забранат активностите во затворените простории. Навивачите нема да можат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, соопштувајќи ги одлуките на Владата рече дека мерките се во две фази, првата е од утре, а втората од 3 јануари ...
| | веќе видена | слични

Двете најгусто населени австралиски сојузни држави повторно во четвртокот воведоа ограничувања поради повторниот рекорден дневен број на заразените во екот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од препукувањата на обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска и првиот човек на Финансиската полиција Арафат Муареми полека излегува на виделина ...
сите 211 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски е срам за македонскиот народ. Продолжувањето по стапките на неговиот ментор Зоран Заев, ...
сите 290 | | | веќе видена

Одлуката на кинеските власти следи по вчерашната посета на Пелоси на Тајван, и покрај претходно јасно искажаното предупредување дека нејзината посета на Тајпеј ...
сите 539 | | | веќе видена

Седум лица, од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа околу полноќ се случила на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно ...
сите 272 | | | веќе видена

САД и Русија посочија дека се подготвени да разговараат за размена на затвореници, еден ден откако кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер беше осудена за шверц на ...
сите 100 | | | веќе видена

Во моментов во земјава се активни 4.139 случаи на коронавирусот, од кои 1.749 се во Скопје. Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на којшто ...
сите 287 | | | веќе видена

Власта лаже дека нема да се почувствува енергетската криза, зошто тогаш поскапе парното?!, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Пред само два дена РКЕ, ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како 200.000 луѓе се заразиле со омикрон во Велика Британија за еден ден?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: