Се разликува од делта: Пет симптоми кои ќе ви помогнат да го препознаете омикрон сојот

Иако некои луѓе пријавуваат благи реакции на вирусот, многумина забележале дека тие не се исти како алфа, бета и делта соевите. Во Обединетото Кралство во ...
| | веќе видена | слични

Ако често се будите навечер поради потењето и топлината, губите многу од потребниот сон и му штетите на вашето здравје. Секој со сериозен случај на ноќно ...
| | веќе видена | слични

Без здрав црн дроб нема добро здравје, согласни се докторите. За да го сочувате организмот неопходно е да водите сметка за тој важен орган. И со секојдневните ...
| | веќе видена | слични

Според матичниот лекар д-р Мира Атанасова, деновиве ИЈЗ и доставил извештај на 40-годишна пациентка дека има двојна инфекција и ковид-19, но и инфлуенца од ...
| | веќе видена | слични

Во последните недели, светот се плаши од најновата мутација на корона вирусот, таканаречената омикрон варијанта, која сега ги инфицира повеќето нови случаи. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најчести симптоми на омикрон, новата варијанта на коронавирус, се течење на носот, главоболка, кивање, замор и болка во грлото, тврдат британски научници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се разликува од делта: Пет симптоми кои ќе ви помогнат да го препознаете омикрон сојот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: