Владата нарача Фајзер вакцини за децата од 5 до 12 години


9 копии

Велика Британија разгледува предлог да даде четврта доза од вакцина против Ковид-19, која би можела да се прими четири месеци по третата засилувачка доза, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската полиција, по низа инспекции низ земјата, открила повеќе од 300 вработени во здравствениот сектор кои ја прекршиле обврската за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израел повторно се покажува како пионер во борбата против пандемијата на коронавирус. Израелските власти на луѓето над 60 години и на вработените во ...
| | веќе видена | слични

Три лица, меѓу кои и медицинска сестра и локален лидер на движењето познато во Италија како „Но-вац“, се уапсени и се соочуваат со обвиненија за корупција и ...
| | веќе видена | слични

Така, ако претходните години бројката изнесуваше најмногу 300 лица, годинава веќе се надминати 425, потврди директорот на Здравствениот дом Македонски Брод, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска во Бугарија почнува вакцинацијата на децата на возраст од 5 до 11 години против Ковид-19. Вакцинацијата ќе се извршува на 69 од пунктовите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 815 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата нарача Фајзер вакцини за децата од 5 до 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: