Скопјанец со закана со остар предмет одзел пари од вработена


3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција сподели детали во врска со истрагата, во која беа уапсени тројца службеници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи пред два дена извести за 10 приведени лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори, како ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 22.40 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Жител на Младо Нагоричане бил приведен, бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници и оштетил инвентар во угостителски објект во Куманово, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 1285 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 343 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец со закана со остар предмет одзел пари од вработена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: