Канадски војници го тужат Министерството за одбрана поради задолжителната вакцинација

Претходно, Министерството за одбрана издаде наредба со која се бара сите војници да се вакцинираат против коронавирус до крајот на ноември или да се соочат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Врховниот суд на САД се согласи да иницира расправа околу наметнатата обврска од администрацијата на Бајден за вакцинирање или тестирање за ковид-19 за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во краткотo судско соопштение се вели дека судот ќе ги сослуша усните аргументи на 7 јануари во два случаја, а пресудите најверојатно ќе следат по кратко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здравствените работници во Калифорнија мора да бидат ревакцинирани против коронавирусот до 1 февруари, бидејќи во спротивно ќе останат без работа, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врховниот суд на Соединетите држави се согласи во средата да ги покрене споровите околу обврската којашто ја воведе администрацијата на претседателот Џо Бајден ...
| | веќе видена | слични

Њусом на прес-конференција во клиника во Окленд даде повеќе детали за задолжителната ревакцинација. Инаку, новото правило го објави во вторник попладне. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Телевизијата „Си-Ен-Ен“ одлучи вработените кои можат да работат од дома да не доаѓаат во деловните простории во САД поради повторно зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 100 американски маринци се избркани од работа откако одбиле да се вакцинираат против ковид-19. Тие ќе добијат соодветен надоместок за отказните решенија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 450 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 292 | | | веќе видена

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
сите 284 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канадски војници го тужат Министерството за одбрана поради задолжителната вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: