Возачот на Невзат Бејта и лице блиско со Арафат Мухареми се фатени со 100 килограми дpoгa


Полицијата во гостиварско вчера уништи меѓународната криминална група која со нелегална трговија со дрога го уништувала меѓународниот транспорт и запленила ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на денешната прес-конференција сподели детали во врска со истрагата, во која беа уапсени тројца службеници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи пред два дена извести за 10 приведени лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори, како ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 22.40 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Жител на Младо Нагоричане бил приведен, бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници и оштетил инвентар во угостителски објект во Куманово, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 825 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 254 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 195 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Од МВР за МИА потврдија дека се повредени двајца полициски службеници кои се хоспитализирани. На собирот се појавија лица со „фантомки“ кон кои се стрчаа дел ...
сите 182 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возачот на Невзат Бејта и лице блиско со Арафат Мухареми се фатени со 100 килограми дpoгa

Од:
До кого (е-маил):
Порака: