Ковачевски: Промени во раководството на СДСМ ќе има


Премиерот во заминување Зоран Заев вчера во пишаната оставка до собранискиот спикер Талат Џафери наведе дека ваквата одлука ја презел како логичен чекор кој ...
| | веќе видена | слични

Владата потврди дека оставката на премиерот Зоран Заев ќе биде депонирана денеска во Собранието на РСМ - По завршувањето на годишното обраќање на претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
10 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати пред пратениците во Собранието. Шефот на државата, како што е најавено на веб-страницата на законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Политикологот д-р Ана Чупеска-Станишковска за Лидер вели дека , промените во сдсмовскиот дел од Владата се должат на промените во самата партија. Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Составот на новата Влада, која треба да ја предводи новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , ќе вклучи нови имиња, но и нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 459 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 478 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 297 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Промени во раководството на СДСМ ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: