Канадски војници го тужат Министерството за одбрана поради задолжителната вакцинација

Федералниот суд во Канада ќе ја разгледа тужбата поднесена од четворица припадници на канадските вооружени сили во врска со наредбата на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врховниот суд на САД се согласи да иницира расправа околу обврската наметната од администрацијата на Бајден за вакцинирање или тестирање за Ковид-19 за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во краткотo судско соопштение се вели дека судот ќе ги сослуша усните аргументи на 7 јануари во два случаја, а пресудите најверојатно ќе следат по кратко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здравствените работници во Калифорнија мора да бидат ревакцинирани против коронавирусот до 1 февруари, бидејќи во спротивно ќе останат без работа, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врховниот суд на Соединетите држави се согласи во средата да ги покрене споровите околу обврската којашто ја воведе администрацијата на претседателот Џо Бајден ...
| | веќе видена | слични

Њусом на прес-конференција во клиника во Окленд даде повеќе детали за задолжителната ревакцинација. Инаку, новото правило го објави во вторник попладне. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Над 100 американски маринци се избркани од работа откако одбиле да се вакцинираат против ковид-19. Тие ќе добијат соодветен надоместок за отказните решенија. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Маринскиот корпус во САД отпушти 103 припадници на службата затоа што одбиле да ја примат вакцината против Ковид-19, откако војската почнува да спроведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последниве шест месеци, Собранието на Република Македонија исплатило околу 6 милиони денари за патни трошоци и близу 600.000 денари за апанажа на државните ...
сите 578 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 170 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канадски војници го тужат Министерството за одбрана поради задолжителната вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: