Кузеска: Не е време за предвремени избори, очекуваме Бугарија да ја тргне блокадата


Како држава ние направивме се за исполнување на условите и за отпочнување на преговори за членство во Европската Унија. Очекувањата Бугарија да ја подигне ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година. Граѓанскиот буџет има силна развојна компоненета за создавање амбиент за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Усвоениот буџет за следната година има силна развојна компоненета за економски раст и повеќе пари за капитални инвестиции, истакна на прес-конференција Дарко ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Буџетот за 2022 година, информираше денеска на прес конференција пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-Мерката за замрзнување на цените на неколку основни прехранбени производи меѓу кои и оризот е донесена за да се заштити стандардот на граѓаните со тоа што ќе ...
| | веќе видена | слични

Заради превенција од евентуални поскапувања на основните прехранбени производи, на вчерашната седница Владата ја дополни Одлуката за определување највисоки ...
| | веќе видена | слични

Мерката за замрзнување на цената на оризот е со ограничен рок до 31 јануари 2022 година со цел заштита на стандардот на граѓаните, изјави на денешната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: Не е време за предвремени избори, очекуваме Бугарија да ја тргне блокадата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: