Пресечен меѓународен шверц на 100 кг марихуана вредна 300.000 евра, кривични за тројца гостиварци и дебранец


Имено, со цел да се стекнат со противправна имотна корист, во периодот до декември 2021, пријавените лица набавиле марихуана, која ја сместиле во објект во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден при контрола на автобус на превозно претпријатие од Тетово на граничниот премин Табановце, двајцата возачи на автобусот се обиделе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против П.Д. (24) од Тетово поради сомневање за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во 11.30 часот на Граничен премин Табановце, при излез од Македонија, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север извршиле ...
| | веќе видена | слични

Возач на автобус на тетовска компанија покажал фалсификувано лекарско уверение, а другиот воопшто не го поседувал, открила полицијата на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден возач покажал фалсификувано лекарско уверение а другиот воопшто не го поседувал по извршена полициска контрола во автобус од Тетово кој бил на излез од ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.А.(36) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О. М. бил приведен вчера на булеварот Партизански одреди во Скопје. Како што информираат од МВР, на крстосницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 475 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска упати честитка по повод 21 година од ...
сите 170 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресечен меѓународен шверц на 100 кг марихуана вредна 300.000 евра, кривични за тројца гостиварци и дебранец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: