Пресечен меѓународен шверц на 100 кг марихуана вредна 300.000 евра, кривични за тројца гостиварци и дебранец


Имено, со цел да се стекнат со противправна имотна корист, во периодот до декември 2021, пријавените лица набавиле марихуана, која ја сместиле во објект во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден при контрола на автобус на превозно претпријатие од Тетово на граничниот премин Табановце, двајцата возачи на автобусот се обиделе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против П.Д. (24) од Тетово поради сомневање за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во 11.30 часот на Граничен премин Табановце, при излез од Македонија, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север извршиле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Возач на автобус на тетовска компанија покажал фалсификувано лекарско уверение, а другиот воопшто не го поседувал, открила полицијата на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.А.(36) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О. М. бил приведен вчера на булеварот Партизански одреди во Скопје. Како што информираат од МВР, на крстосницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 335 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 213 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 68 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 342 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресечен меѓународен шверц на 100 кг марихуана вредна 300.000 евра, кривични за тројца гостиварци и дебранец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: