(Видео) МВР со детали за вчерашната голема акција: Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра


Во координирана полициска акција на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) и полициски службеници од ОВР Гостивар разбиена е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против П.Д. (24) од Тетово поради сомневање за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
7 копии

 Во акцијата што вчера ја спроведе полицијата по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, уапсени се десет лица. Деветмина се ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, пред судија на претходна постапка денеска беа спроведени девет ...
| | веќе видена | слични

Десет лица се приведени за шверц, препродажба на дрога и супстанци за производство на наркотични средства. Голема полициска акција беше спроведена во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

РЕАЛИЗИРАНА Е ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА Притвор добија уапсените цариници и полицајци. Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран ...
| | веќе видена | слични

Десетмина, меѓу кои тројца полицајци и петмина цариници се осомничени за шверц и продажба на дрога. Тие беа уапсени утринава во обемната полициска акција која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) МВР со детали за вчерашната голема акција: Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: