Приведен дилер од Велес, пронајдена дрога


5 копии

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О. М. бил приведен вчера на булеварот Партизански одреди во Скопје. Како што информираат од МВР, на крстосницата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
2 копии

„На 21.12.2021 во 23.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен A.A.(35) од Албанија, затоа што при извршени гранични проверки било ...
| | веќе видена | слични

На 21.12.2021 во 16.30 часот на Граничен премин „Белановце“ бил приведен Б.Ш.(30) од Косово, затоа што управувајќи патничко возило „бмв“, со швајцарски ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне на „Партизанска“ се случувала вистинска филмска сцена која завршила со приведување на лице кај кое бил пронајден кокаин.Имено, околу 19 часот, ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 19 часот го лишиле од слобода О.М.(22) од Скопје. По целосно документирање на случајот против него ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска (21.12.2021) околу 01.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во тетовско Жеровјане, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен дилер од Велес, пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: