Влада: Вакцинација на деца исклучиво во прусуство на родител или старател

Вакцинација на малолетните лица ќе се одвива со задолжително присуство на родител или старател, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од денеска во Бугарија почнува вакцинацијата на децата на возраст од 5 до 11 години против Ковид-19. Вакцинацијата ќе се извршува на 69 од пунктовите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачале условно одобрување на вакцината на американската компанија „Новавакс“. Минатиот ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачуваат условно одобрување на вакцината на „Новавакс“. Но што можеме да знаеме за оваа ...
| | веќе видена | слични

Додека пандемијата повторно го зафати светот со појавата на нов сој, омикрон, Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачале ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Европската агенција за лекови даде дозвола за корона-вакцината на американскиот производител Новавакс. Вакцината направена со испробана технологија е вистинска ...
| | веќе видена | слични

Предупредувањето доаѓа од човекот што ја создаде водечката глобална вакцина на Фајзер/Бионтек, Угур Сахин, според кого постојните вакцини нема да бидат доволни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Вакцинација на деца исклучиво во прусуство на родител или старател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: