Приведен крадец, расчистени две кривични дела


Во текот на вчерашниот ден при контрола на автобус на превозно претпријатие од Тетово на граничниот премин Табановце, двајцата возачи на автобусот се обиделе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во 11.30 часот на Граничен премин Табановце, при излез од Македонија, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север извршиле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Возач на автобус на тетовска компанија покажал фалсификувано лекарско уверение, а другиот воопшто не го поседувал, открила полицијата на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О. М. бил приведен вчера на булеварот Партизански одреди во Скопје. Како што информираат од МВР, на крстосницата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

„На 21.12.2021 во 23.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен A.A.(35) од Албанија, затоа што при извршени гранични проверки било ...
| | веќе видена | слични

На 21.12.2021 во 16.30 часот на Граничен премин „Белановце“ бил приведен Б.Ш.(30) од Косово, затоа што управувајќи патничко возило „бмв“, со швајцарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец, расчистени две кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: