СЗО И ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Вакцините се помалку ефикасни против Омикрон, Џонсон и Џонсон може да се прима и како бустер

Прелиминарните докази укажуваат дека вакцините би можеле да бидат помалку ефикасни против инфекции и трансмисии поврзани со Омикрон варијантата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачале условно одобрување на вакцината на американската компанија „Новавакс“. Минатиот ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачуваат условно одобрување на вакцината на „Новавакс“. Но што можеме да знаеме за оваа ...
| | веќе видена | слични

Додека пандемијата повторно го зафати светот со појавата на нов сој, омикрон, Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека нејзините експерти препорачале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската агенција за лекови даде дозвола за корона-вакцината на американскиот производител Новавакс. Вакцината направена со испробана технологија е вистинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ефикасноста на вакцините против сојот омикрон на коронавирусот е видливо намалена, изјави Емер Кук, директорка на Европската агенција за лекови (ЕМА). ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Центарот за вакцинација „Ле Ман“ во Франција, шест деца на возраст меѓу пет и единаесет години случајно примиле погрешна доза на вакцина против коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО И ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Вакцините се помалку ефикасни против Омикрон, Џонсон и Џонсон може да се прима и како бустер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: