19-годишен скопјанец ограбил продавница


5 копии
4 копии

Еден возач покажал фалсификувано лекарско уверение а другиот воопшто не го поседувал по извршена полициска контрола во автобус од Тетово кој бил на излез од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска (22.12.2021) во 11.30 часот на Граничен премин Табановце, при излез од Република Северна Македонија, полициски службеници од Регионалниот центар за ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О. М. бил приведен вчера на булеварот Партизански одреди во Скопје. Како што информираат од МВР, на крстосницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 637 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

19-годишен скопјанец ограбил продавница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: