Барела објаснува како концептот на Инзаги им помогнал на фудбалерите на Интер по заминувањето на Конте


Се чинеше дека заминувањето на Антонио конте ќе биде сериозен удар за Интер, но резултатите и игрите не го покажаа тоа, нероазурите бележат одлични партии под ...
| | веќе видена | слични

Антонио Конте пред два месеца го презеде Тотенхем, по серијата лоши резултати на Нуно Еспирито Санто. Италијанскиот стратег ја доби довербата на раководството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 474 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барела објаснува како концептот на Инзаги им помогнал на фудбалерите на Интер по заминувањето на Конте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: