Мицкоски му честитал на Ковачевски за изборот за лидер на СДСМ

Има прозорец на можности и верувам дека новата бугарска влада гледа и е насочена кон иднината, рече Јован Деспотовски од СДСМ. За да се реши проблемот со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ е партија исто така државотворна, партија која што произведе многу концепти кои го трасираа пратот на Република Македонија уште во раните 90-ти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иванка Василевска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само вистина“ го запраша Јован Деспотовски дали навистина тежи само 3.000 ...
| | веќе видена | слични

Партија која помина многу искушенија, многу предизвици, и во овие четири години последни, доста тешки но една внатрешна трансформација која резултираше и со ...
| | веќе видена | слични

Василевска додаде дека ниту еден од криминалците кои го уништија здравствениот систем не одговараат пред правдата. Ден Дончев никаде го нема, а беше фатен со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Мојата кандидатура за лидер на СДСМ не беше пазар. Влегов со срце и чиста намера. Сакав да покажам дека во политиката не мора се да биде пазар, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 468 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 357 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 338 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски му честитал на Ковачевски за изборот за лидер на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: