Сообраќајот низ државата се одвива по претежно влажни коловози

2 копии

Од АМСМ информираат дека на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и на учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење. ...
| | веќе видена | слични
32 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични

Поголем дел од коловозот е покриен со наноси од камења од песок, а има и оштетување на заштитната ограда. Од Општина Ново Село информираат дека со ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот пат с.Ранковце-с.Герман, поради наноси од снег, не е прооден, известуваат од службата за помош и информации на АМСМ . Од 15.12.2021 година, мостот ...
| | веќе видена | слични

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 15.12.2021 од 10:00 часот, патниот правец с. Балван – с. Таринци кај мостот на реката Брегалница, поради безбедност за учесниците во ...
| | веќе видена | слични

Една недела после поројните дождови во Општина Ново Село регионалниот патен правец Мокрино - Смолари останува затворен за сообраќај. Голем дел од коловозот и ...
| | веќе видена | слични

Поради наноси од снег не е прооден регионалниот пат од село Ранковце кон село Герман за патнички возила, информира вечерва Авто мото сојузот на Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Причина за изменетиот режим на сообраќај е голем одрон на патот. Од Авто мото сојузот на Македонија вечерва соопштија дека на самото место е поставена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинати се забраните за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Гостивар – Стража – Кичево, како и патниот правец Мавровска крстосница – Мавровјани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот низ државата се одвива по претежно влажни коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: