Мицкоски: Му честитав на Ковачевски на изборот, ако судиме по почетокот, не очекувам драматична разлика од политиките на Заевизмот

Дали се разговарало за средба на која што ќе се разговара за актуелни прашање на државата, рече дека искомуницирал, му честитал, но немало таков разговор за ...
| | веќе видена | слични

Има прозорец на можности и верувам дека новата бугарска влада гледа и е насочена кон иднината, рече Јован Деспотовски од СДСМ. За да се реши проблемот со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ е партија исто така државотворна, партија која што произведе многу концепти кои го трасираа пратот на Република Македонија уште во раните 90-ти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иванка Василевска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само вистина“ го запраша Јован Деспотовски дали навистина тежи само 3.000 ...
| | веќе видена | слични

Партија која помина многу искушенија, многу предизвици, и во овие четири години последни, доста тешки но една внатрешна трансформација која резултираше и со ...
| | веќе видена | слични

Василевска додаде дека ниту еден од криминалците кои го уништија здравствениот систем не одговараат пред правдата. Ден Дончев никаде го нема, а беше фатен со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Мојата кандидатура за лидер на СДСМ не беше пазар. Влегов со срце и чиста намера. Сакав да покажам дека во политиката не мора се да биде пазар, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Му честитав на Ковачевски на изборот, ако судиме по почетокот, не очекувам драматична разлика од политиките на Заевизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: