По патот Маврово-Дебар може да се движат само лесни возила

2 копии

Од АМСМ информираат дека на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и на учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење. ...
| | веќе видена | слични
32 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични

Поголем дел од коловозот е покриен со наноси од камења од песок, а има и оштетување на заштитната ограда. Од Општина Ново Село информираат дека со ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот пат с.Ранковце-с.Герман, поради наноси од снег, не е прооден, известуваат од службата за помош и информации на АМСМ . Од 15.12.2021 година, мостот ...
| | веќе видена | слични

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 15.12.2021 од 10:00 часот, патниот правец с. Балван – с. Таринци кај мостот на реката Брегалница, поради безбедност за учесниците во ...
| | веќе видена | слични

Една недела после поројните дождови во Општина Ново Село регионалниот патен правец Мокрино - Смолари останува затворен за сообраќај. Голем дел од коловозот и ...
| | веќе видена | слични

Поради наноси од снег не е прооден регионалниот пат од село Ранковце кон село Герман за патнички возила, информира вечерва Авто мото сојузот на Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Причина за изменетиот режим на сообраќај е голем одрон на патот. Од Авто мото сојузот на Македонија вечерва соопштија дека на самото место е поставена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинати се забраните за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Гостивар – Стража – Кичево, како и патниот правец Мавровска крстосница – Мавровјани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 158 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По патот Маврово-Дебар може да се движат само лесни возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: