ЕВН дистрибуција побарала струјата да поскапи сто отсто, открива Бислимовски


Првото барање за зголемување на цената на струјата, од компанијата ЕВН дистрибуција, пристигнало во Регулаторната комисија за енергетика, изјави во вечерашното ...
| | веќе видена | слични

Имено фирмите во земјава кои трошат електрична енергија во текот на денот и за време на ноќта според новиот пакет Ден и Ноќ Фикс тие треба да плаќаат цена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените за струја за правните лица од 1 јануари се за пет и пол пат поскапи во споредба со овој месец или само претходниот ден од старата година 31.12.2021 ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од сумата што граѓаните ја плаќаат за струја одат за државниот производител ЕСМ и за Електродистрибуција, фирма ќерка на ЕВН. За обновливи извори ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европскиот енергетски пазар повторно е под влијание на трендот на незапирлив раст на цените, пред се на цената на енергенсите, а со тоа и на растот на цената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН дистрибуција побарала струјата да поскапи сто отсто, открива Бислимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: