Вучиќ жали што Македонија не ги почна преговорите со ЕУ

4 копии
10 копии

Руски „Гаспром“ утрово ги прекина испораките за Германија преку гасоводот Јамал-Европа, потврди германскиот оператор за гасна мрежа „Гаскејд“. Затоа Германија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот министер за енергетика на Бугарија Александар Николов на брифинг најави дека неговата земја ќе поддржи помош од 1,5 милијарди лева (750 милиони евра) во ...
| | веќе видена | слични

Цените на струјата се искачија на алармантно ниво низ Европа поради зголемените трошоци за набавка на природен гас и прекинот на неговиот физички проток кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на гасот во Европа на отворањето на тргувањето се искачи над 1.800 долари за 1.000 кубни метри гас првпат од почетокот на октомври, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

„Енергетската криза од 2022 година ќе ги чини европските потрошувачи повеќе од 350 милијарди евра. Владите не можат да останат настрана“, рече грчкиот министер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 381 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 246 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ жали што Македонија не ги почна преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: