Вучиќ: Не се радуваме на напредокот во Брисел, би сакале и нашите пријатели од С. Македонија да напредуваат


На отворената седница на српската Влада, на која присуствуваше претседателот Алекандар Вучиќ, тој оцени дека отворањето на кластерот 4 е важен сигнал дека ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на трите земји од иницијативата „Отворен Балкан“, Зоран Заев од Македонија, Александар Вучиќ од Србија и Еди Рама од Албанија, на состанокот во Тирана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ и иден мандатар вчера освен што го придружуваше премиерот Зоран Заев во Тирана, дури и ставил потпис на еден од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Македонија, Албанија и Србија од почетокот на идната година ќе можат да работат и престојуваат во секоја од овие три земји исто онака како што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави дека се разговара како да се обезбедат повеќе попусти во хотелите и рестораните за граѓаните на трите земји. – ...
| | веќе видена | слични

Ја направивме најдобрата иницијатива, која ќе го смени ликот на Балканот, од чие име не се срамиме и која ќе донесе многу добро за граѓаните, изјави денеска во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Не се радуваме на напредокот во Брисел, би сакале и нашите пријатели од С. Македонија да напредуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: