Заев и Ковачевски на средби со коалициските партнери


3 копии
15 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати пред пратениците во Собранието. Пендаровски, како што е најавено на веб-страницата на законодавниот дом, ...
| | веќе видена | слични

Составот на новата Влада, која треба да ја предводи новиот претседател на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски , ќе вклучи нови имиња, но и нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ќе ја депонира неколку пати најавуваната оставка во Собранието. По поразот на локалните избори, Заев најави дека ќе се повлече од ...
| | веќе видена | слични

„Во оваа фаза“ не се формира нова партија како одговор на незадоволството од политиките на СДСМ, но не е исклучено тоа да се случи понатаму. Додека во СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден е домаќин на финскиот претседател Саули Нинисто и шведската премиерка Магдалена Андерсон на разговори во Белата куќа за ...
сите 976 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 339 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана во четвртокот соопшти дека уште стотици украински војници се предале во опколената фабрика за челик Азовстал во Мариупол, со ...
сите 302 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека постапката поврзана со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери треба да се одвива ...
сите 292 | | | веќе видена

Европратеникот Андреј Слабаков вели дека без бараните бугарски промени, членството на Македонија е рамно на „тумор за ЕУ“. Неколку европратеници од бугарската ...
сите 406 | | | веќе видена

Шокот што го предизвика војната во Украина врз цените на примарните производи на светските берзи придонесе за поголема нагорна корекција на стапката на ...
сите 155 | | | веќе видена

Тренерот на Силекс, Горазд Михајлов вели дека Силекс ја исполнил целта за оваа сезона, експресно се врати во Прва лига, а сега кога веќе им се укажа шанса за ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Ковачевски на средби со коалициските партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: