И во Словенија стигна омикрон

9 копии

Во Словенија бројот на новозаразени лица продолжува да опаѓа, а бројот на хоспитализирани исто така се намалува, но Владата не најавува олабавување на мерките ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Словенија ја засилува кампањата за вакцинација против Ковид-19, така што вакцината ќе биде достапна и во скијачките центри, а сите граѓани добија писмо од ...
| | веќе видена | слични

„Да бидеме слободни, но и одговорни, солидарни. Се вакцинираме затоа што е време да се поврземе и да бидеме заедно во оваа битка со Ковид-19″, вели премиерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенечкиот парламент, по повеќечасовна расправа, ја отфрли интерпелацијата против министерот за животна средина и просторно планирање Андреј Визјак. За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенија ја интензивира кампањата за вакцинација поради првите потврдени инфекции со варијантата омикрон, стравувајќи дека позаразниот сој е сè поприсутен и ...
| | веќе видена | слични

Потврден е и првиот случај на зараза со новиот сој што го плаши светот Омикрон во Словенија. Премиерот Јанез Јанша откри дека кластерот на инфекцијата е ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вчерашната седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ се разгледа целата ситуација во која се наоѓа државата, оценето е дека СДСМ и ДУИ имаа доволно време да покажат што ...
сите 478 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 502 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 579 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 209 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 155 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И во Словенија стигна омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: