Се замрзнуваат и цените на оризот, јајцата и тестенините


Остатоците од храна, суви лисја, но и сето она ѓубре што има потреба да го исфрли едно домаќинство, а кое досега се „пакуваше“ во најлонските кеси што ...
| | веќе видена | слични

И покрај фактот што со текот на годините и сѐ поголемиот напредок на технологијата вештачките елки почнаа да ги заменуваат природните новогодишни растенија, ...
| | веќе видена | слични

Трговците ги почитуваат одлуките на Владата за замрзнување на цените на некои производи, како и за забраната за употреба на пластични кеси, вели директорката ...
| | веќе видена | слични

Трговците ги почитуваат владините одлуки за замрзнување на цените на основните производи, но и за забраната за употреба на пластичните кеси. Ова е генералниот ...
| | веќе видена | слични

Еколошки се неприфатливи и загадуваат само пластичните кеси со рачка, но не и пластичните кеси без рачка, кои граѓаните во Македонија може бесплатно да ги ...
| | веќе видена | слични

Нашиот соговорник може често да го видите на пазарите како на пазарџиите им носи кеси. Тој продава купче од 100 кеси за 150 денари и тоа му е „бизнис“ што го ...
| | веќе видена | слични

После 10 – 11 години се носи нов Закон кој се обидува да ги затвори сите недоречености во претходниот Закон. Мислам дека за месец – два реакциите на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Забраната за употреба на пластични кеси во маркетите и продавниците влијаела катастрофално на триесетина компании кои ги ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 15. декември 2021 (ИНПРЕС) – Организацијата на потрошувачи смета дека мерката за „замрзнување“ на цените на основните производи е неопходна и е еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се замрзнуваат и цените на оризот, јајцата и тестенините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: