Коалициски партнери на средбите со Заев и Ковачевски


Наследникот на Зоран Заев, Димитар Ковачевски има полни раце работа - треба да го скрои и новиот владин состав, а му претстојат и внатрепартиски ...
| | веќе видена | слични

Новиот владин кабинет на премиерот во најава Димитар Ковечавски нема да донесе промени, туку ќе биде само надградена и проширена верзија на заевизмот, ...
| | веќе видена | слични

По зацврстувањето на парламентарното мнозинство, по договорот со Алтернатива, меѓу останатите министерства, оваа партија го добива и Министерството за ...
| | веќе видена | слични

 Иако досега никој не потврдува, контурите на тимот на идниот мандатар Ковачевски се веќе познати. Министерот за правда Бојан Маричиќ е извесно дека ќе го ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ ќе биде нов вицепремиер за евроинтеграции на местото на Никола Димитров, за кого ќе нема место во новата влада, а Маричиќ ќе ...
| | веќе видена | слични

Веќе е познато дека министерот за здравство Венко Филипче, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерката за образование и наука Мила Царовска нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 330 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалициски партнери на средбите со Заев и Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: