Се интензивира битката против Омикрон


Израел во вторникот објави дека ќе понуди четврта доза од вакцината против коронавирус на луѓе постари од 60 години и здравствените работници, поради страв од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразени со коронавирусот во Данска денеска постави нов рекорд поради појавата на сојот омикрон, кој сега е доминантен, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на реинфекции во услови кога има намалување на позитивните случаи во државата. Дури 36 лица минатата недела по втор пат добиле Ковид-19 што е за ...
| | веќе видена | слични

Според Петличковски, имунитетот што периодов се покажа дека го имаме ни обезбедува каква таква заштита и од омикрон, но сепак треба да се држиме до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан објави дека ја откажува планираната новогодишна прослава во британската престолнина поради драстичното зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Во Црна Гора останува на сила забраната за време на претстојните празници да се одржуваат концерти и прослави на отворено, одлучија денеска Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Холандија, Белгија, Данска, Италија, Германија, Австрија, Франција, Британија и Ирска се земјите кои веќе размислуваат за новогодишно заклучување поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се интензивира битката против Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: