Омикрон нема да ја избегне вакцината


2 копии
5 копии

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан објави дека ја откажува планираната новогодишна прослава во британската престолнина поради драстичното зголемување на ...
| | веќе видена | слични

– Поради рекордното ниво на инфекции со Ковид-19 во нашиот град и во Велика Британија, решен сум да направам се што е можно за да го забавам ширењето на новиот ...
| | веќе видена | слични

Во ново истражување кое беше објавено минатата недела, се вели дека вакцината АстраЗенека веројатно има спасено повеќе животи споредено со другите вакцини кои ...
| | веќе видена | слични

Омикрон брзо стана доминантната варијанта на коронавирусот во САД и минатата недела на него отпаѓале 73% од новите случаи на зараза, објавија федералните ...
| | веќе видена | слични

Тексас го пријави првиот смртен случај од новиот сој на коронавирусот, омикрон во САД. Како што пренесуваат американските медиуми, се работи за невакциниран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 755 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Профирије и македонскиот архиепископ Стефан во петок (19 мај) ќе одржат заедничка литургија во храмот Сети Сава во Белград, објави српската ...
сите 488 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омикрон нема да ја избегне вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: