Сообраќај по влажни коловози, на планинските превои кашест снег

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од АМСМ информираат дека на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и на учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење. ...
| | веќе видена | слични
32 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични

Поголем дел од коловозот е покриен со наноси од камења од песок, а има и оштетување на заштитната ограда. Од Општина Ново Село информираат дека со ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот пат с.Ранковце-с.Герман, поради наноси од снег, не е прооден, известуваат од службата за помош и информации на АМСМ . Од 15.12.2021 година, мостот ...
| | веќе видена | слични

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 15.12.2021 од 10:00 часот, патниот правец с. Балван – с. Таринци кај мостот на реката Брегалница, поради безбедност за учесниците во ...
| | веќе видена | слични

Една недела после поројните дождови во Општина Ново Село регионалниот патен правец Мокрино - Смолари останува затворен за сообраќај. Голем дел од коловозот и ...
| | веќе видена | слични

Поради наноси од снег не е прооден регионалниот пат од село Ранковце кон село Герман за патнички возила, информира вечерва Авто мото сојузот на Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Причина за изменетиот режим на сообраќај е голем одрон на патот. Од Авто мото сојузот на Македонија вечерва соопштија дека на самото место е поставена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинати се забраните за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Гостивар – Стража – Кичево, како и патниот правец Мавровска крстосница – Мавровјани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 561 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 453 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 895 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 168 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќај по влажни коловози, на планинските превои кашест снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: