Ќе влијае ли распределбата на функции во новата влада врз меѓуетничките односи?


Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични

Како еден од најсериозните проблеми во функционирањето на оваа држава е детекриран дека е партократијата. За време на Шарената револуција една од главните цели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпаролот на Алтернатива, Орхан Муртезани на денешната прес-конференција на новинарско прашање зошто ниту една жена не беше поставена на клучните позиции што ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска донела одлука да не учествува во новата Влада која треба да ја состави идниот мандатар Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ректорот на Американ Колеџ во Скопје, професорот Марјан Бојаџиев, смета дека со коалицискиот договор меѓу СДСМ и Алтернатива се кршат многу закони. Неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Беким Сали, кој беше шеф на кабинетот на Бујар Османи како министер за здравство, најверојатно ќе биде новиот министер за здравство на местото на Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе влијае ли распределбата на функции во новата влада врз меѓуетничките односи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: