Ќе влијае ли распределбата на функции во новата влада врз меѓуетничките односи?


Тоа што политичката партија Алтернатива на Африм Гаши доби неколку министерски и заменички места во министерства, како и менаџерски позиции во државни ...
| | веќе видена | слични

Како еден од најсериозните проблеми во функционирањето на оваа држава е детекриран дека е партократијата. За време на Шарената револуција една од главните цели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпаролот на Алтернатива, Орхан Муртезани на денешната прес-конференција на новинарско прашање зошто ниту една жена не беше поставена на клучните позиции што ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска донела одлука да не учествува во новата Влада која треба да ја состави идниот мандатар Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ректорот на Американ Колеџ во Скопје, професорот Марјан Бојаџиев, смета дека со коалицискиот договор меѓу СДСМ и Алтернатива се кршат многу закони. Неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Беким Сали, кој беше шеф на кабинетот на Бујар Османи како министер за здравство, најверојатно ќе биде новиот министер за здравство на местото на Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 670 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе влијае ли распределбата на функции во новата влада врз меѓуетничките односи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: