ОПЕК очекува поголема побарувачка за нафта на почетокот на 2022 година

Меѓународната агенција за енергија (МАЕ) повика на силна и итна акција од владите за справување со емисиите на јаглен, бидејќи предвидува дека количината на ...
| | веќе видена | слични

Нафтата од 100 долари за барел не може да се исклучи во 2023 година, бидејќи се очекува растот на понудата да биде премногу бавен за да ја задоволи рекордната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Голем дел од светските резерви на нафта и гас се под закана од зголемени плими, бури, поплави и екстремни температури предизвикани од климатските промени, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата денеска паднаа под 73 долари за барел на меѓународните пазари, по зачестените индикации дека следната година понудата ќе ја надмине ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 977 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПЕК очекува поголема побарувачка за нафта на почетокот на 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: