Ангелов очекува „козметички корекции“ во Владата


Како еден од најсериозните проблеми во функционирањето на оваа држава е детекриран дека е партократијата. За време на Шарената револуција една од главните цели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпаролот на Алтернатива, Орхан Муртезани на денешната прес-конференција на новинарско прашање зошто ниту една жена не беше поставена на клучните позиции што ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска донела одлука да не учествува во новата Влада која треба да ја состави идниот мандатар Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични

Хисни Исмаили – потпретседател на Собрание, Беким Сали – Министер за здравство, Адмирим Алити – Министер за информатичко општество и администрација, Џемаил ...
| | веќе видена | слични

„Партијата Алтернатива влезе во Владата, заради добивање на датумот, иако претходно изразуваше ставови дека ваквата Влада не е проевропска.“ – истакнува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов очекува „козметички корекции“ во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: