Помалите партии повторно бараат една изборна единица – дали тоа ќе биде услов за Влада?


Една изборна единица, без изборен праг, отворени листи, пропорционален модел – помалите парламентарни партии повторно, овој пат во пресрет на гласањето за нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ЛДП, Горан Милевски, во вечерашното гостување на ТВ Телма рече дека неговата партија побарала Законот за региналниот развој да биде ревидиран и да ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива утре ќе решава за кадровските решенија во новата влада изјави вечерва во Топ Тема партискиот потпретседател Лулзим Алиу. -За утре е закажано ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Алтернатива, Љулзим Алиу во Топ Тема уште еденаш го повтори ставот на партијата во врска со понудата на Христја Мицкоски, Африм Гаши да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовка вели дека нема договор со Алијанса на Албанците и Алтернатива да именува директори на јавните претпријатија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалите партии повторно бараат една изборна единица – дали тоа ќе биде услов за Влада?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: