Изборот на Ковачевски е очекуван, тој е интелигентен и без политички багаж, вели Андреј Петров

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затоа што ние како пратеници слично како и со Преспанскиот договор ќе бидеме информирани, односно дознаваме повеќе од нашите пријатели од Грција нашите колеги ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Иван Стоиљковиќ од Демократската партија на Србите во Македонија смета дека во македонската политика се случува „Амди Бајрамизација“, со влегувањето ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека реалноста е променета, а СДСМ треба да сфати дека партиите не владеат со државата, тие управуваат, а управуваат врз основа на поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Пред една година и четири месеци имавме парламентарни избори на кои граѓаните кажаа на кого ја даваат довербата, точно сега имавме локални избори на кои ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ГРОМ, Љупчо Пренџов , во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 рече дека предвремени избори во земјата не бара само опозицијата, туку и ...
| | веќе видена | слични

-Предвремените избори не ги бара само опозицијата туку и големото мнозинство на граѓани во земјава, во Собранието имаме слика на фатаморгана, нешто кое не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 263 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборот на Ковачевски е очекуван, тој е интелигентен и без политички багаж, вели Андреј Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: