Изборот на Ковачевски е очекуван, тој е интелигентен и без политички багаж, вели Андреј Петров

Ова беше очекуван исход во СДСМ, имајќи предвид дека претходниот претседател се повлече од членството. Тоа што беше очекувано беше дека членството на партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Затоа што ние како пратеници слично како и со Преспанскиот договор ќе бидеме информирани, односно дознаваме повеќе од нашите пријатели од Грција нашите колеги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ние сме единствена држава во светот можеби во овој момент која живее со три со закон прогласени кризни состојби. Тоа се кризната состојба по повод КОВИД ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Иван Стоиљковиќ од Демократската партија на Србите во Македонија смета дека во македонската политика се случува „Амди Бајрамизација“, со влегувањето ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека реалноста е променета, а СДСМ треба да сфати дека партиите не владеат со државата, тие управуваат, а управуваат врз основа на поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред една година и четири месеци имавме парламентарни избори на кои граѓаните кажаа на кого ја даваат довербата, точно сега имавме локални избори на кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ГРОМ, Љупчо Пренџов, во вечерашната емисија „Само вистина“ рече дека предвремени избори во земјата не бара само опозицијата, туку и мнозинството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборот на Ковачевски е очекуван, тој е интелигентен и без политички багаж, вели Андреј Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: