Од ноќеска на полноќ покачување на ценита на горивата

2 копии

Тоа значи дека и следните седум дена цената на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 73 денари за литар, а Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 75 денари за литар. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените на бензините и дизелот остануваат исти, а за половина денар се намалува само цената на Екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје/Охрид, 20. декември 2021 (ИНПРЕС) – Од полноќ цените на бензините и дизелот остануваат исти, се намалува Екстра лесното масло за домаќинство. Согласно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ и на „евродизелот“ (Д-Е V) не се менуваат, а малопродажната цена на екстра-лесното масло ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска на полноќ покачување на ценита на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: